En Popüler Balayı Yerleri

Pamukkalede Balon Uçuşları
14 Ocak 2017
Dünyanın En Çok Ziyaret Edilen 10 Ülkesi
15 Ocak 2017

Balayı,bilindiği üzere evliliğin ilk günlerinde çiftin,çıktığı tatile deniliyor.Balayı tatili için plan yapmak bile,yeni evlenecek çiftler için heyecan verici.Balayı tatilleri için birçok tur programları mevcut olup,seçenekler çifleri kararsız bırakmaktadır.İşte size rehber olabilecek Dünyanın en iyi balayı yerleri;

1-Maldivler

Maldivler,Hint Okyanusunda 1200 adadan oluşan tropikal bir cennettir.Hindistan’ın güneyinde ve Sri Lanka’nın yaklaşık 750 kilometre güneybatısında yer alan Maldivler beyaz kumlu plajları, hindistan cevizi ağaçları,bungalovları ve resortları ile dinlenme ve rahatlama konusunda benzersiz balayı tatili fırsatları sunuyor.Her çiftin hayalini süsleyen Maldivler,tropikal iklime sahip olması sebebi ile Ocak-Haziran araı çiftlerin en çok tercih ettiği yerdir.

2-Şeyseller

Şeyseller de tıpkı Maldivler gibi turkuaz denizi,beyaz kumsalları ve egzotik yapısı ile en çok tercih edilen balayı yerlerindendir.Seyşeller ekvatora çok yakın olmasına rağmen,iklim,güneydoğu alizeler sebebiyle ılıman seyretmektedir.Haziran ayından Kasıma kadar bu ılık iklim devam eder.Şeyseler mahe adası etrafı kümelenmiş yaklaşık 100 adacıktan oluşuyor.Mahe Adasında sıcaklık aşağı yukarı 22-32 °C arasında değişiyor.

3-Koh Samui / Tayland

Egzotik ve tropik adaları,özellikle lezzetli deniz mahsullü yemekleri, tropik meyveleri,bembeyaz kumlarla bezeli sahilleri,harika gece hayatı,muhteşem Tayland masajı ile Koh Samui vazgeçilmez bir balayı yeridir.Tayland’a gidilecek en iyi dönem ise Aralık-Nisan arasıdır. Aslında her ay gidilebilir ama özellikle yaz döneminde aniden bastıran yağmur ve bulutlu hava,canınızı sıkabilir.

4-Phi Phi Adası/Tayland

Burasıda diğer önerdiğim balayı yerleri gibi,tropikal bir ada.Adada bulunan tertemiz koyları,yemyeşil tropikal doğayı ve bölgedeki diğer adaları da mutlaka görmelisiniz.Özellikle su altı güzellikleri ile harika olan bu coğrafya,balayı yapmak için en güzel duraklardan.Vizesiz gidilebilen bu romantik adayı balayı seçenekleriniz arasına almalısınız.

5-Bora Bora

Pasifik Okyanusu’nda bulunan Bora Bora,dergilerde Tv de kliplerde, gördüğünüz oh şurda bir olsam da geri gelmesem dediğimiz,masmavi suların üzerinde kurulu bungalovlar varya hani,işte onların bulunduğu en güzel yerdir.Bora Bora.Diğer egzotik balayı rotalarına göre biraz daha pahalı bir lokasyondur.

6-Santorini

Yunanistan’ın adası olan bu güzel ada,sadece balayı değil,romantizm arayan çiflerin uğrak yeridir.Beyaz renkli evleri,masvami kapı-pencereleri,butik otel ve dükkanları ile tercih edeceğiniz yerdir. Santorini,hem yakın hem de diğer bir çok Avrupa şehrine göre daha ekonomik.Fakat burası Türk vatandaşlarına vize uygulamakta. Seçimizde dikkate almanızı öneririm.

7-Venedik

Dünya üstünde görebileceğiniz en enterasan-romantik yerlerden birisidir Venedik.Denizin ortasına kondurulmuş muhteşem yapılardan oluşan ve üzerinden geçen yüzyıllara rağmen günümüze kadar korunarak gelmiş aşıklar şehri diyebiliriz.Burada yapılacak en iyi şeylerden birisi de balayı olsa gerek.Çift olarak çıkacağınız ilk tatil, böyle aşk kokan bir yerde olmalı.Bu romantik yere gitmek için Schengen vizesi almanız gerekiyor.

8-Amsterdam

Avrupa’nın özgürlükler başkenti Amsterdam’da hem romantizm,hem de eğlence dolu bir balayı geçirebilirsiniz.Kanallarla bölünüp, çiçeklerle bezenmiş tarihi sokaklarında ister yaya,ister kiraladığınız bisikletlerle güzel bir şehir turu atabilirsiniz.Amterdam’a aşık olacağınızdan eminim.

9-Paris

Yaz-kış romantik bir balayı düşünen çiftler için Paris vageçilmezdir. Aşıklar şehri olarak anılan Paris’te,tarihi ve modern hayatı tüm güzellikleri ile göreblirsiniz. Mimarisiyle,müthiş sarayları ve kiliseleriyle, heykelleriyle, müzeleriyle,Seine nehriyle, köprüleriyle ve de Eyfel kulesiyle ününü sonuna kadar hakeden bir şehirdir.

10-Orta Avrupa

Balayı için orta avrupa turu yapıp,ortaçağ tarihi ve kültürü yakından yaşayabilirsiniz. Birbirine çok yakın mesafede bulunan ancak çok farklı kültürlere ev sahipliği yapan Orta Avrupa şehirlerini tek bir rotada gezebilirsiniz.Avrupa’ya gitmemiş, ugun fiyatlı tek bir tur ile birkaç ülke gezmeyi hedefleyen çiftler için ideal bir balayı önerisidir.

 

(Visited 673 times, 1 visits today)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Sağ tuş yasaklandı !